Про декларацію

Електронна декларація це можливість отримувати безкоштовну первинну медичну допомогу, згідно з переліком первинних медичних послуг, гарантованих державою.

Окрім електронної Декларації з лікарями первинної медичної ланки, усі пацієнти укладають персональні Договори про надання медичних послуг.

Цей документ є додатковою гарантією для пацієнта, що у медичних закладах мережі Medicover він отримує послуги високої якості згідно з європейськими стандартами.

Заявка на декларацію

Як обрати свого лікаря

  • 1. Перейти на заявку
    Необхідно перейти на заявку для підписання декларації та заповнити її онлайн. Це займе всього кілька хвилин.
  • 2. Ввести особисті дані
    Ввести в заявці особисті дані, в тому числі дані паспорта, ІПН та інші, які необхідні для підписання декларації з обраним сімейним лікарем в Medicover.
  • Обрати свого сімейного лікаря Medicover для підписання з ним декларації на отримання безкоштовної первинної медичної допомоги тут.
  • 4. Прикріпити документи
    Прикріпити документи для підписання декларації, а саме: паспорт 1-2 сторінка, ІПН. Якщо дитина – свідоцтво про народження, паспортні дані батьків та їх ІПН.
  • 5. Очікувати підтвердження
    Після заповнення заявки, працівник Medicover заводить заявку в систему та телефонує пацієнту, на мобільний якого має прийти СМС з кодом, який необхідно повідомити працівнику медзакладу.
  • 6. Вітаємо в Medicover!
    Заявка вже в електронній системі охорони здоров'я, а отже Національна служба здоров’я гарантовано спрямує гроші обраному сімейному лікарю.

Безоплатні послуги

Перелік безкоштовних первинних медичних послуг, які дозволяє отримати електронна декларація і які гарантовані державою:
  • Спостереження за здоров'ям пацієнта та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів;
  • Профогляди для семи груп ризику;
  • Рецепти на ліки, у тому числі за програмою «Доступні ліки»;
  • 7 базових досліджень;
  • Вакцинація за календарем щеплення;
  • Знеболення;
  • Видачі лікарняних й інших довідок;
  • Взяття біоматеріалів і медичні втручання.

Повний перелік безоплатних послуг дивіться в додатках до наказу №504 МОЗ України від 19.03.2018

Часті питання

Електронна адреса для декларантів: dk@medicover.ua

«Обрати свого лікаря», що це означає?

«Обрати свого лікаря» означає, що пацієнту необхідно підписати декларацію з медзакладом де працює даний лікар. Це може бути сімейний лікар, терапевт чи педіатр.
Національна служба здоров’я України отримує автоматичне повідомлення після підписання декларації та спрямує кошти у медзаклад, в якому працює лікар з яким підписано декларацію.

Чи необхідно обирати сімейного лікаря вже сьогодні?

Підписати декларацію з лікарем будь-який пацієнт може у зручний для нього час, онлайн чи під час запланованого візиту у медзаклад. Національна служба здоров’я України не подає кінцевого терміну підписання декларації, про те ми рекомендуємо обрати лікаря якому довіряє пацієнт, вже зараз, для отримання якісної безкоштовної первинної медичної допомоги в європейській мережі Medicover.

Чи пацієнту можуть відмовити у підписанні декларації?

Обраний пацієнтом лікар не може відмовити у підписанні декларації через стан здоров’я пацієнта, хронічні захворювання та інші соціально-матеріальні причини.
Існує дві причина для відмови:
1. З бажаним для пацієнта лікарем уже підписала декларацію максимально можлива кількість пацієнтів*:
• для терапевта — 2000 пацієнтів;
• для сімейного лікаря — 1800 пацієнтів;
• для педіатра — 900 пацієнтів.
Якщо таке трапилось, медзаклад має запропонувати іншого лікаря цьому пацієнту.
2. Медзаклад ще не підключено до eHealth.

*У певних випадках допускається більша за максимальну кількість пацієнтів у лікаря, наприклад, у сільській місцевості або гірських районів.

Перелік послуг первинної медичної допомоги буде змінюватись?

Національна служба здоров’я визначила чіткий перелік послуг (затверджений наказом МОЗ № 504 від 19.03.2018 року), що надаються в рамках первинної медичної допомоги безкоштовно. Тому усі заклади, що підписали договори з Національною службою здоров’я, гарантовано надають повний перелік цих послуг.

Чи можна підписати декларацію дитині?

Батьки обирають лікаря/педіатра дітям до 14 років. Один з батьків може підписати декларацію для своєї дитини взявши з собою документи обох батьків (паспорт, код), свідоцтво про народження дитини та номер мобільного.

Який формат декларації, електронний чи паперовий?

Декларація з лікарем заповнюється в системі «Електронне здоров’я». Під час внесення даних у систему на телефон пацієнта надсилається СМС-код, який йому необхідно передати працівнику медзакладу, який допомагає пацієнту в оформленні декларації. Далі декларацію роздруковують у двох примірниках для підписання пацієнтом.

Чи можна без направлення сімейного лікаря потрапити до вузьких спеціалістів?

Візити пацієнтів до вузькоспеціалізованих лікарів мають відбуватись згідно направлення від сімейного лікаря, на комерційній основі згідно прайсу клініки Medicover.

Про Medicover

Medicover в Україні – це учасник великого медичного холдингу у сфері охорони здоров'я та діагностики, заснованого у 1995 році в Польщі, із серцем в Швеції, орієнтованого на ринки в Центральній та Східній Європі, а також Індії, акції якого котуються на фондовій біржі NASDAQ Nordic в Стокгольмі. В Україні Medicover працює з 2014 року.

Чому нас рекомендують своїм знайомим та друзям:

  • 1. Досвід
    Надаємо медичні послуги з 1995 року.
  • 2. Інноваційність
    Сучасне обладнання та європейські протоколи лікування.
  • 3. Якість
    Міжнародна сертифікація QDS.
  • 4. Відмінний сервіс
    Турбота про кожного пацієнта і високі стандарти обслуговування.
  • 5. Довіра
    50 мільйонів пацієнтів у світі та 500 тисяч в Україні.
  • 6. Ефективність
    Від діагностики до лікування надскладних випадків.